Ogłoszenia

Hits: 162798

Ogłoszenia Duszpasterskie
na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu
21 luty 2021 r.

  1. Rozpoczęły się bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Na te Nabożeństwa zapraszamy wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.
  2. Przez cały Wielki Post w każdy piątek będzie odprawiana Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 1700. Jak co roku podczas tej Mszy św. w tym dniu będzie zbierana taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Natomiast Gorzkie Żale będą odprawiane przez cały Wielki Post w każdą niedzielę o godzinie 1600, a po nich Msza św.
  3. Jutro przypada święto Katedry św. Piotra
  4. Msza św. Mistagogiczna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. jest przesunięta na dzień 6 marca 2021 r. o godz. 17.00
  5. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu to niedziela to Ad Gentes czyli Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przy wyjściu z kościoła.
  6. W tym tygodniu do wiecznej ojczyzny odeszła śp. Jadwiga Kaznowska z Krzówki, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00, oraz śp. Wanda Madoń z Krzówki, której pogrzeb dobędzie się także w poniedziałek o godz. 14.00. Polećmy je miłosiernemu Ojcu: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…