Ogłoszenia

Hits: 59209

Ogłoszenia Duszpasterskie
na Trzydziestą Drugą Niedzielę Zwykłą
11 listopada 2018 r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania państwowości módlmy się za tych wszystkich bohaterów, którzy nie szczędząc swoich zdolności, a nawet przelanej krwi przyczynili się do tego, abyśmy teraz mogli żyć w wolnej ojczyźnie. Msza święta za ojczyznę odprawiona zostanie dziś o godz. 14.00 w Helenowie przy mogile żołnierzy września. Po Mszy św. apel poległych, występy artystyczne oraz agapa przy wojskowej grochówce. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
  2. Dziś również przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ,w sposób szczególny, chcemy pomóc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Za każdą złożoną do puszki ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  3. W poniedziałek wspomnienie św. Jozafata – patrona naszej diecezji
  4. W środę przypada Święto Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego.
  5. W czwartek przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Zakonu Karmelitańskiego, pamiętajmy w tym dniu o tych wszystkich, którzy przez znak Szkaplerza byli złączeni z naszym Zakonem i prośmy, aby Maryja, którą w swoim życiu naśladowali wprowadziła ich wszystkich w bramy raju.
  6. W piątek 16 dzień miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 Nowenna do Świętego Jana Pawła II połączona z odczytaniem próśb złożonych na kartkach, po niej Droga Krzyżowa za zmarłych
  7. W piątek o godz. 17.30, spotkanie Młodzieżowej Grupy Apostolskiej.
  8. W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. W tym dniu spotkanie  kandydatów do bierzmowania o godz. 11.00 – grupa I; o godz. 12.00 – grupa II.
  9. Także w sobotę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Grupy Liturgicznej
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację ołtarza od Koła Różańcowego z Sobiski 300 zł.