Ogłoszenia

Hits: 96484

Ogłoszenia Duszpasterskie
na  15 Niedzielę Zwykłą
14 lipca 2019 r.

  1. We wtorek, 16 lipca, w naszym zakonie przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel i związany z tym świętem szkaplerz karmelitański. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Aylesford (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. W tym dniu Msze święte jak w niedziele. Główna Msza św. Odpustowa będzie o godzinie 1200 z procesją eucharystyczną. Po każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia do szkaplerza św.
  2. Natomiast w wigilię uroczystości odpustowej Matki Bożej Szkaplerznej tj. w poniedziałek 15 lipca 2019 r. będzie odprawiona Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 20.00. Odpust, który w tym dniu możemy zyskać możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do udziału w tej liturgii i do uporządkowania mogił naszych bliskich.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury – biskupa i Doktora Kościoła, w czwartek – wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, a w sobotę – święto świętego Eliasza – proroka.
  4. Zachęcamy do włączenia się do Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, która tradycyjnie wyruszy z Woli Gułowskiej 4 sierpnia. 21 lipca w Adamowie po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla tegorocznych pielgrzymów.