Ogłoszenia

Hits: 184188

Ogłoszenia Duszpasterskie
na Osiemnastą Niedzielę Zwykłą
01 sierpnia 2021 r.

 1. Dzisiaj, mija 77 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć
 2. Jak co roku na początku sierpnia rusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. 3 sierpnia już tradycyjnie w Woli Gułowskiej będą nocować pielgrzymi z naszej Diecezjalnej Pielgrzymki.. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie przyjęcia, a więc posiłku wieczornego. Prosimy także o to, aby rodziny mogły użyczyć pryszniców pątnikom, którzy będą nocować w namiotach przy kościele. Można przyjechać wziąć po dwie osoby na 15 min, aby mogły się obmyć i wrócić na miejsce noclegu. Natomiast 4 sierpnia w czwartek prosimy o przygotowanie posiłków porannego mieszkańców z Lenda Wielkiego i Niedźwiedzia oraz Walentynowa i Podlodówki. Pamiętajmy o słowach Jezusa „Wszystko cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”
 3. Od środy zapraszamy wszystkich na Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami przy figurze św. Jana Pawła II o godz. 2100 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 2000 w kościele,
 4. Również w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów
 5. W piątek przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 1200 i 1800
 6. Piątek jest także pierwszym piątkiem miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 900
 7. W Pierwszą sobotę miesiąca serdecznie zapraszamy członkinie Kół Różańcowych i wszystkich parafian na nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 1100 po nim Msza św. Nabożeństwo poprowadzi koło Różańcowe z Krzówki i Koło Różańcowe Rodziców.
 8. Także w sobotę przybywa do naszego Sanktuarium pielgrzymka konna z Bobrownik do Kodnia. Prosimy o pomoc w przygotowaniu dla nich posiłku wieczornego i porannego.
 1. Decyzją o. Prowincjała i Rady Prowincji jutro kończy swoją posługę w naszej parafii o. Maciej Guzik. Składamy mu serdeczne podziękowania za cały trud i wielkie serce, które dał parafianom. Niech Matka Boża Gułowska wspiera go nadal w jego posłudze zakonnej i kapłańskiej, którą będzie pełnił w na naszym klasztorze w Krakowie.
 2. W związku z tym, iż w tym tygodniu będzie w parafii tylko jeden kapłan prosimy o sprawdzanie godzin, w których odprawiają się Msze św.
 3. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Wanda Denka z Woli Gułowskiej. Polećmy ją miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie