Ogłoszenia

Hits: 137166

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 13 Niedzielę Zwykłą
28 czerwca 2020 r

  1. Dziś w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory prezydenckie. Jak mówi Katolicka Nauka Społeczna: każdy chrześcijanin jest zobowiązany do udziału w życiu kraju, a więc do udziału w wyborach. Oddajmy głos zgodny z sumieniem i wyznawanymi wartościami chrześcijańskimi. Głosowanie wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Woli Gułowskiej odbywa się w budynku Szkoły Podstawowej. Wyborców obowiązują maseczki, w lokalu i przed lokalem wyborczym należy zachować dystans społeczny.
  2. Rozpoczęły się wakacje. Przypominamy, szczególnie rodzicom i młodzieży, że „od Pana Boga nie ma wakacji”. W życiu duchowym, w chrześcijańskim wzrastaniu potrzebna jest kontynuacja, a zewnętrznym znakiem religijnej ciągłości jest systematyczne, także w wolnym czasie podczas wakacji, praktykowanie wiary przez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, obecność i uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, które odprawiać będziemy w naszym kościele do wtorku o godz. 17:40.
  4. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie za naszego papieża Franciszka oraz Kolegium Biskupów, aby z silną wiarą i mocą Ducha Świętego kierowali Kościołem Chrystusowym.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  6. W piątek przeżywać będziemy święto św. Tomasza Apostoła. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych rozpoczniemy od godz. 9:00.
  7. W sobotę zapraszamy Koła Różańcowe na nabożeństwo, które rozpoczniemy o godz. 11:00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Krzówki i Koło Różańcowe Rodziców, a po nabożeństwie Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi i grzechy.
  8. Od lipca wracamy do normalnego porządku Mszy Św. niedzielnych. Będą one odprawiane o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 16:00 i 20:00. (Nie będzie już Mszy Św. o godz. 9:00.)