Ogłoszenia

Hits: 76744

Ogłoszenia Duszpasterskie
na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu
24 marca 2019 r.

  1. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.30 i 16.00
  2. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci wraz z rodzicami w piątek na Drogę Krzyżową odprawianą po Mszy św. o godz. 16.00. Zwłaszcza ten apel kierujemy do rodziców i dzieci klas trzecich. Niech czas Wielkiego Postu będzie kolejną okazją do odnowienia i umocnienia wiary i kolejnym krokiem w duchowym przygotowaniu do Uroczystości I Komunii. Zapraszamy również młodzież szczególnie tą która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Tradycyjnie w każdy piątek Wielkiego Postu podczas Mszy św. poprzedzającej nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest zbierana taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. W niedzielę natomiast zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali odprawianego o godz. 16.00, po nich Msza św.
  4. Przypominamy również, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski.
  5. W przyszła sobotę o godz. 17.00 spotkanie Młodzieżowej Grupy Apostolskiej.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 spotkanie Rady Parafialnej.
  7. W nocy z 12 na 13 kwietnia będzie organizowana Pokutna Droga Krzyżowa z Radoryża Kościelnego do Woli Gułowskiej, zapisy na dojazd do Radoryża autokarem w zakrystii lub w kancelarii parafialnej
  1. Pod chórem są do nabycia Baranki Wielkanocne w cenie 5 zł. dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym organizowaną przez Caritas