Ogłoszenia

Hits: 194123

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 28 Niedzielę Zwykłą
10 października 2021 r.

W kościele na ołtarzach bocznych wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk  zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła. W kancelarii przyjmujemy na wypominki jednorazowe, oraz czytane podczas drogi Krzyżowej w listopadzie, a także roczne. Ofiary składane na wypominki będą przeznaczone na ogrzewanie.

W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

Zewnętrznym wyrazem naszego szacunku wobec zmarłych jest porządkowanie ich grobów, dlatego już dzisiaj prosimy, by dbając o czystość przy grobach swoich bliskich mieć również na uwadze czystość całego cmentarza. Ze względu na spore opłaty za wywóz śmieci z cmentarzy prosimy o pakowanie śmieci do worków i wyrzucanie ich do miejsc na to przeznaczonych, lub zabieranie ze sobą i wyrzucanie ich do swoich pojemników. Nie obciążajmy wspólnoty parafialnej niepotrzebnymi kosztami utylizacji swoich śmieci.

Zapraszamy na Rodzinną Niedzielę do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie, które odbędzie się w niedzielę 17 października o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie.

Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych działająca przy Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie zaprasza rodziców zmagających się ze śmiercią dziecka na Dzień Dziecka Utraconego 15 października. Szczegóły na plakacie.

Dzisiaj obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim anonimowym ofiarodawcom którzy złożyli ofiary na remont ołtarza św. Józefa. Dziękujemy również wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkim tym, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy Rafała Gruzę z Helenowa. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz…